Eleinte ugy talaltam, nehez a lakotornyunkban baratokat szerezni. Pedig a kozos reszek miatt, medencek, jacuzzi, edzoterem, akaratlanul is osszefutunk. Itt olcsobb etteremben enni, mint fozni, igy az utcan is nap mint nap latjuk ugyanazokat a lakotarsainkat. Az elso par honap alatt sikerult jo ismerosoket talani. A jo ismerosokbol nagyon nehezen lettek baratok, de mara mar sok embert tudhatunk kozel magunkhoz, valahol a fent emlitett ket fogalom hataran.
Ott van peldaul Zahrif. Malaj ficko, es szuletesetol fogva egy karja sincs. Valltol. Mindezek ellenere sikeres uzletember, sajat cege van, felesege es Dodoval egyidos kislanya. Autot vezet, cigarettazik, mindezt labbal, meg meg is tudja gyujtani a cigarettat. Tisztan, es tenyleg gusztusosan megebedel etteremben segitseg nelkul, labbal ugy, hogy az ember nem erzi kellemetlenul magat vele. A minap felhivott minket es adott nehany palacsintat, amit maga sutott (labbal), mert tul sok lett.
A nehany bejegyzessel korabban mar emlitett "apa es fia" parost is jobban megismertuk. A "paros" talalo, mert tenisz iskolat vezetnek, Olaszorszagbol szarmazo ausztralok, az "apa" eredetileg fodrasz volt, a fia kedveert lett tenisz edzo.
Tharik, a Mercedes Benz, Forma 1-es autoinak karosszeriajat fejleszti es teszteli...
Estera es Musztafa is helyesek, csak a kisfiuk, a 2 eves Said allandoan visit, ezert nem tul jo tarsasag. Raadasul a minap kiderult, Musztafanak van meg egy, ugyanilyen csaladja, innen 10 percre. Nemet feleseg, es egy masfel eves kislany. A lengyel Esterat ez inkabb megis zavarja, holott igy ment hozza Musztafahoz, aki torok, es mivel muzulman, 4-ig elmehet felesegileg. (Persze a Koran azt tanitja, hogy csak akkor, ha egyforman banik veluk, es gondolom illene egy fedel alatt tartani oket, vagy nem is tudom...)
Noriko boszorkany. Szoktam igy utalni ra, es az emberek kicsit zavarba is jonnek, de hat ha az... Japanbol koltozott ide, es ikertestverevel egyutt (aki Japanban maradt) hires josok, tobb konyvet kiadtak, tobb TV-programban is szerepeltek. Egyebkent a korulmenyekhez kepest jo boszorkany, es munkaidon kivul nem is emliti, hogy mivel foglalkozik, nem josolgat, es meg csak meg sem emliti a temat. Ez bennem azt sejteti, hogy jo nagy szelhamos lehet... A fia (egyedulallo anya, ezert koltozott ide) nagy kedvence Dodonak, es forditva. Nekem is: a minap elcserelte az iPadjet, Dodo magneses rajzolotablajara (5 Ringit=350Ft). Hasonlo meretuek. Mondtuk, hogy reszunkrol nem fontos visszacserelni.
Az egyik legkedvesebb barati hazaspar, Hari es Karishma. Fiatal hazaspar, Indiabol koltoztek ide, es egy emeleten laktunk a mult honapig, amikor is masik lakasba koltoztunk (nem miattuk). A gyogyszeriparban dolgoznak, jarjak a korhazakat, es gyogyszerek mellekhatasairol vegzett kutatasok adatait dolgozzak fel. Elsosorban Dodo baratai, estenkent gyakran becsongettek, altalaban epp a zuhany alol lepett ki a csalad nagy resze, vagy vacsoraztunk. Dodot kerestek, nem minket. Sajnos le kellett oket szoktatni a folytonos puszilgatasrol, mert Dodo ezt ki nem allhatta, nekunk meg lelkifurdalasunk volt, hogy mi meg a gyerekunkert nem allunk ki. Igy hat megkertuk, maradjunk az olelgetesnel. Azert minket is szeretnek, nemcsak Dodot, bar minket nem olelgetnek es nem puszilgatnak. A minap elmentunk vacsorazni, ami nagyon egyszeruen hangzik, de tavolrol sem az, ugyanis az egyik vegetarianus, a masik vegan, vagyis meg tojast sem eszik. Azert talalunk egy helyet, ahol Hari legalabb egy kavet elfogyaszthatott, Karishma nagy lelegzetet vett, es megette a pestos csirket. Vacsora kozben erdekes dolgot meseltek. Karishma megkerdezte, hogy mi szerelembol hazasodtunk-e. A kerdest sem igen ertettuk. Aztan elmeselte a tortenetuket, es egy izgalmas film kellos kozepen ereztuk magunkat.
Mint az ismert, Indiaban kasztrendszer van. A kulonbozo kasztok nem keverednek egymassal, mas-mas teruleteken elnek, mas nyelven beszelnek. Egymast sem ertik, reszben ezert a hivatalos nyelv a hindi. Teljesen elfogadott dolog a megrendezett hazassag, a szulok korultekintoen kivalasztjak gyermekuk leendo hazastarsat, borszin, suly, csaladi hatter, asztrologia, es egyeb szempontok alapjan. Nem is feltetlenul ismert szemelyt valasztanak, vannak erre forumok, ahol lehet keresgelni a megadott szempontok alapjan.
A szulok vesztere, Karishma es Hari az egyetemen egymasba szerettek. Mivel tudtak, hogy eselytelen a dolog, 5! evig el sem mondtak otthon. Miutan lediplomaztak, Hari az elso fizetesebol vett Karishmanak egy draga orat, itt kibujt a szog a zsakbol: miert, miert pont neked, miert ilyen dragat... Karishma elmondta, hogy szereti Harit, mire megkapta a hatarozott Nem Mehetsz Hozza-t, majd 6 honapig nem beszelt vele az anyukaja, bar egyutt laktak. Kozben Hari is elmondta, o is kapott egy-ket jo szot, nagy kiborulas, siras, minek hatasara anyukaja egy ejszaka alatt meggyozte az elozo este meg tajtekzo edesapjat, es reggel inkabb igent mondott. Anyukaja igy osszegezte a tortenteket: az en fiam nem sirhat! (szerk. megj. wow!) Az ugy azonban meg nem volt sinen. A hosszu nem beszeles alatt, Karishma batyja elkezdte gyozkodni az apjukat, hogy annyi eselyt adjanak a dolognak, hogy elviszik asztrologushoz az adataikat, hatha osszepasszolnak (ezek szerint az evek-ota-jol-megvannak nem szamit). Az asztrologus szerint stimmeltek. Az eredmenyrol azonban hallgattak, Karishma sem tudta, mignem 6 honap utan Karishma apukaja lecsapott egy alkalmas fel mondatra (anyuci addigra mar irt a tars keresobe), es elmondta, hogy by the way, a horoszkopjuk stimmel. Na, erre anyuci hajlando volt megismerni a familiat. Az osszejovetel utan ugy dontottek, ha Hari nem is szimpi, a csaladja az, igy hat egye kutya, legyen lagzi! Es ez igy igaz. Ahogy Dodo szokta mondani a mese vegen: ott fuss vege!